wyjazd narciarski do folgaridy-marileve-zdjecie

Ferie zimowe 2018 i marzec/Włochy - Val di Sole

Folgarida Marilleva/Madonna di Campiglio/Pinzolo

150 km tras

 

2 Terminy

13.01.18 - 20.01.18

17.03.18 - 24.03.18

 

SKIPASS 6 dni

UBEZPIECZENIE SKI 8 dni

ZAKWATEROWANIE 7 nocy (hotel z HB/ Apartamenty)

KILKUDNIOWE SZKOLENIE NARCIARSKIE (opcja dla chętnych)


 

Miejsce Val di Sole - Folgarida - Marilleva/ Madonna di Campiglio/ Pinzolo - Włochy

wyjazd na narty do Wloch - val di sole

            Wyjazd narciarski w Alpy do Val di Sole - Doliny Słońca to zawsze świetny pomysł. Zapierające dech w piersiach widoki na piękne, ostre i majestatyczne szczyty Dolomitów, wznoszące się tuż obok świetnie przygotowanych i prawie zawsze skąpanych w słońcu tras narciarskich Val di Sole doskonale pokazują prawdziwe piękno gór i narciarstwa. Jak sama nazwa wskazuje, włoska Dolina Słońca ma niezwykle korzystny stosunek dni słonecznych w roku do tych z gorszą pogodą, dlatego niezwykle często podczas naszego wyjazdu na narty w te rejony, trafimy na pełny tydzień szusowania w słońcu!

         Ośrodek narciarski Skiarea Campiglio to w sumie 150 km połączonych ze sobą i przepięknych widokowo tras narciarskich podzielonych na trzy główne obszary: Folgarida/Marilleva (ok. 50 kilka km tras) , Madona di Campiglio (ok. 60 kilka km tras), Pinzolo (ok. 30 km). Wszystkie 150 km tras jest ze sobą połączone wyciągami.

         Już sama część Folgarida/Marilleva to narciarki raj - szerokie , zróżnicowane, nasłonecznione i długie stoki, nowoczesne urządzenia wyciągowe, alpejski klimat i włoska gościnność. Ta część ośrodka jest tak lubiana przez narciarzy, że często nie zapuszczają się oni nawet, podczas swojego pierwszego tygodniowego wyjazdu narciarskiego do Val di Sole, na dalej oddalone trasy Madonny di Campiglio, czy Pinzolo. Jednym słowem już sama Folgarida/Marilleva jest świetnym ośrodkiem narciarskim.

          Jednak jeżeli komuś mało, to nic nie stoi na przeszkodzie by korzystając z sieci połączonych ze sobą tras narciarskich i wyciągów (nie ściągając przy tym nart) dostać się na stoki narciarskie Madonny di Campiglio, czy Pinzolo. Tam też na trasach Madonny, a przede wszystkim najbardziej znanej Groste na wysokości niemal 2500 m. n.p.m. w otoczeniu ostrych, wyrastających wokół, szczytów Dolomitów będziemy mogli napawać się przepięknymi widokami na okoliczne pasma górskie i doliny, szusując przy tym po znakomitych i szerokich trasach narciarskich w poczuciem prawdziwej magii wyjazdu w Alpy.

          Ośrodek narciarski Folgrida / Marilleva i skiarea Campiglio oferują trasy dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania - zarówno tych dopiero zaczynających swoją przygodę z narciarstwem (nawet dla tych, których jest to pierwszy w życiu wyjazd narciarski w Alpy), czy wręcz tych, którzy swoje pierwsze, narciarskie kroki będą stawiać właśnie na tym wyjeździe na narty, jak i dla narciarzy średnio-zaawansowanych, a nawet profesjonalistów (trasy czarne o nachyleniu rzędu 70%).

        Zakwaterowanie narciarze znajdują w wielu miejscowościach Doliny Słońca, ale najkorzystniejsze to zdecydowanie zakwaterowanie w samej Marillevie 1400 lub 900 lub Folgaridzie bezpośrednio przy stokach narciarskich i/lub wyciągach. Dobrym miejscem wypadowym jest również Commezzadura usytuowana przy wyciągu Daolasa, ewentualnie Pelizzano i okolice uzdrowiska Pejo.

Niezależnie jednak od lokalizacji wyjazdy na narty do doliny Val di Sole na pewno dostarczą niezapomnianych emocji, narciarskich doznań oraz dopływu endorfin!

ferie, włochy, zima, rodzinne ferie, narty, folgaria, lavarone ferie zimowe w alpach - zdjecie z wyjazdu

ferie zimowe we włoszech na nartach ferie, włochy, zima, rodzinne ferie, narty, folgaria, lavarone

Przykładowe zdjęcia regionu, rozkładu tras narciarskich

 

  Kliknij w mapę by ją powiększyć!

Ski area Campiglio

- 42 trasy łatwe

- 37 trasy średnie

- 21 trasy trudne

- Długość tras: 150km

- Wyciągi: 57 wyciągów

- 95% stoków jest naśnieżana

- 4 snowparki

 Kliknij w mapę by ją powiększyć!

 

Profesjonalne szkolenie narciarskie

Szkolenia grupowe

            Najlepsi instruktorzy z bogatą wiedzą i doświadczeniem, pozwolą doszlifować narciarski warsztat. Podczas szkoleń narciarskich realizowanych podczas naszych wyjazdów w Alpy wykorzystujemy nasze autorskie metody umożliwiające „poczuć narciarstwo” . Nauka narciarstwa ze Skimaniakiem to przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w grupach. Oczywiście nie zapominamy także o wiedzy teoretycznej, ale staramy się dostarczać ją w bardzo przyjazny sposób pamiętając, że narciarstwo to przede wszystkim świetna zabawa.

            Uczestników szkolenia narciarskiego dzielimy na grupy zróżnicowane pod względem poziomu zaawansowania. Dzięki temu kursanci mają możliwość rozwijać swoje umiejętności narciarskie w komfortowych warunkach. Swoje miejsce w grupach znajdą zarówno początkujący adepci narciarstwa po średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Zaawansowani narciarze, doskonalący i szlifujący technikę także znajdą dla siebie odpowiednie miejsce w grupie i nauczą się bardziej wyrafinowanych oraz wymagających elementów sztuki narciarskiej.

            Szkolenia grupowe dla osób jeżdżących przeznaczone są dla narciarzy którzy pierwsze kroki na stoku mają już za sobą. Kursant powinien mieć opanowane hamowanie w każdej sytuacji i prędkości, trzymanie tempa w grupie, skręt co najmniej pługiem, przynajmniej trasy niebieskie oraz opanowane poruszanie się każdego rodzaju wyciągiem. Narciarze, którzy jeszcze nie oponowali tych elementów powinni wziąć udział w szkoleniu dla początkujących.

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

            Wyjazdy na narty w Alpy ze szkoleniem narciarskim Skimaniaka to szeroka, różnorodna, dobrana do potrzeb grupy oferta adresowana między innymi do osób chętnych rozpocząć przygodę z narciarstwem lub nie czujących się wystarczająco pewnie, aby wziąć już udział w normalnym szkoleniu grupowym (np. po długiej przerwie, kontuzji etc.) i nie poruszających się jeszcze swobodnie po wszystkich niebieskich trasach.

           Szkolenie narciarzy początkujących charakteryzuje się niewielką, kameralną grupą. Instruktor w takich warunkach może bardzo indywidualnie podejść do każdego kursanta i poświęcić mu więcej indywidualnej uwagi. Tu kładzie się duży nacisk nie tylko na samą jazdę ale także na zachowanie na stoku w rożnych sytuacjach/warunkach, poruszanie/przemieszczanie się po nim, naukę prawidłowego upadania jak i wstawania oraz wiele innych przydatnych rzeczy, które znacznie ułatwiają bycie na stoku i zwiększają jego bezpieczeństwo.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

            Szkolenia narciarskie dla małych dzieci w wieku 4-6 lat rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem lub będących na jej początku. Szkolenie odbywa się w atmosferze przyjaznej zabawy, podczas której nie ma czasu na nudę. Dzieci w tym wieku wymagają więcej uwagi i zaangażowania od instruktora, w związku z tym tylko w kameralniej grupie istnieje możliwość odpowiedniego zajęcia się małymi kursantami.

           Szkolenia grupowe są adresowane do dzieci i dorosłych, jednak wymagają one od kursanta samodzielnego stania na nartach (na płaskim terenie) oraz możliwości koncentracji na ćwiczeniach przez cały okres zajęć. Dla dzieci które nie są jeszcze wstanie się skoncentrować na ćwiczeniach grupowych i samodzielnie utrzymać się na nartach w płaskim terenie przewidziane są zajęcia indywidualne.

 

* Określenie wyboru "wyjazd ze szkoleniem lub "bez szkolenia" przez uczestnika następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

 

 

CENNIK SZKOLENIA NARCIARSKIEGO - usługa dodatkowa - dla osób chętnych - dorosłych i dzieci

 

Opcjonalne szkolenie narciarskie (szczegóły specyfiki szkolenia w ofercie)

a) 430zł (3h przez 5 dni) - Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

b) 750zł (3h przez 5 dni) - Szkolenie dla osób w wieku od 7 lat, początkujących, prowadzone w kameralnych grupach

c) 810zł (3h przez 5 dni) - Przedszkole narciarskie - szkolenie dla dzieci między 4-6,99 rokiem życia, prowadzone w kameralnych grupach

d) * 695zł (całodzienne przez 5 dni) w tym godzinna przerwa w środku dnia na posiłek ok. godz. 12 (we własnym zakresie). Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

e) ** 925zł (3h przez 6 dni) - Przedszkole narciarskie - szkolenie dla dzieci między 4-6,99 rokiem życia, prowadzone w kameralnych grupach

f)  ** 850zł (3h przez 6 dni) - Szkolenie dla osób w wieku od 7 lat, początkujących, prowadzone w kameralnych grupach

g) *770zł (całodzienne przez 6 dni) - w tym godzinna przerwa w środku dnia na posiłek ok. godz. 12 (we własnym zakresie). Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

h) ** 550zł (3h przez 6 dni) - Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

 

* Szkolenie całodzienne (5-dniowe, 6-dniowe) zostanie uruchomione, gdy zbierze się 6 osób na daną grupę szkoleniową

** 6-dniowe przedszkole narciarskie (3h dziennie) uruchomione zostanie przy zebraniu 4 osób na grupę, zaś w przypadku osób jeżdżących (3h/6dni) przy zebraniu minimum 6osób na grupę.

 SZKOLENIA SNOWBOARDOWE - możliwe do uruchomienia w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości osób na daną grupę szkoleniową. Szczegóły na zapytanie

 

 

Terminy i koszty wyjazdów + opis obiektów noclegowych

(wybierz termin i kliknij w szczegóły wybranego obiektu!)

 

13.01.18 - 20.01.18

17.03.18 - 24.03.18

 

Obiekt Cena Opis
opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty z basenem przy stoku

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

apartamenty o wyzszym standardzie marilleva

Apartamenty z podwyższonym standardem

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

hotel w val di sole marilleva

Hotel 3s-gwiazdkowy z wellness

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty w Almazzago

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

Obiekt Cena Opis
opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty w Calledizzio

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty z basenem przy stoku

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

hotel w val di sole marilleva

Hotel 3s-gwiazdkowy z wellness

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły

apartamenty o wyzszym standardzie marilleva

Apartamenty z podwyższonym standardem

Skipass 6 dni, ubezpieczenie w cenie!

ZAKOŃCZONY

Szczegóły


 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

 

  Powyższa treść ma charakter informacyjny