1gszczyt
12pasja
5przezyj
16doskonal11
3poznaj5
4poznaj4
7zostan2
Previous Next

Daj się zarazić pasją do nart!

 

      Skimaniacy to tak naprawdę Wy! Wszyscy, którzy kochacie zimowe szaleństwo na stokach tak samo, jak i my - wasi organizatorzy i instruktorzy! Wszystko co robimy, robimy z pasji do nart i gór. Próbujemy nieustannie tym zarażać innych, z którymi mamy przyjemność się spotykać na wyjazdach. Mamy nadzieję, że z powodzeniem!

 

Instruktorzy - Skimaniacy

 Ania Siekierzycka

„Ludzie mówią, że my sportowcy jesteśmy niewolnikami świata sportu. Jeśli to naprawdę niewolnictwo, to proszę o dożywocie”.

Pierwiastek twórczy z domieszką chaosu ;-) - współtworzy Skimaniaka oraz biuro podróży ZIDO działając m.in. przy przygotowywaniu i realizacji różnych projektów obejmujących zajęcia, wyjazdy sportowo-rekreacyjne w okresie letnim i zimowym dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Uwielbia podróże popierając słowa W. Cejrowskiego:

„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń”.

Mateusz Łagowski

 

Pasjonat narciarstwa zjazdowego, a w szczególności narciarstwa pozatrasowego, ski-alpinizmu, oraz wypraw ski-tourowych. Jego dwie wielkie miłości to góry i woda.
Gdy nie jest w górach, zwiedza świat - był już w niemal wszystkich krajach Europy Zachodniej, ma zasobą również wyprawy do Afryki i Europy Wschodniej. Latem pływa na wszystkim co ma żagiel - w szczególności na windsurfingu, oraz małych katamaranach.

Trzecią wielką pasją jest tenis z którym związany jest od dzieciństwa - występował w wielu imprezach tenisowych w charakterze zawodnika (m.in. Mistrzostwa Polski Seniorów).

 

Kalina Gogała-Sroka

W czasie wolnym głównie wspina się i jeździ na nartach. Jej "życiowym konikiem" jest zdrowy styl życia. Kształtuje go poprzez aktywny udział w sporcie oraz przestrzeganie zasad optymalnego żywienia. Swoją postawą zachęca do cieszenia się życiem i realizowania swych pasji. Ma doskonałe podejście do każdego typu narciarza. Potrafi na stoku dobrać plan szkoelniowy do zaobserowanych w grupie potrzeb każdego uczestnika, tak aby każdy ze szkolenia wyciągnąl jak najwięcej. Kalina świetnie radzi sobie zarówno z jazdą klasyczną, jak i sportową. Postać z jednej strony spokojna i stonowana, a z drugiej szalona, energiczna i przy tym bardzo przyjazna w kontakcie z innymi ludźmi.

images/skimaniacy/bartekSroka.jpg

Bartek Sroka

Zawodowy i wykształcony narciarz ;-) - czyli Trener Narciarstwa Zjazdowego II klasy oraz były zawodnik. Przez 5 lat trenował zawodników z klubu narciarskiego ULKS Czarna Góra, przez ten czas pod jego okiem odnosili liczne sukcesy (m.in. zawodnicy trenowani przez Bartka zajmowali czołowe lokaty w Młodzieżowych Pucharach Polski, Mistrzostwach Polski, byli powoływani do Kadry Młodzieżowej i brali udział w zawodach międzynarodowych). Jednym słowem absolutny pasjonat narciarstwa zjazdowego, a w szczególności jego sportowej odmiany.

Ponadto Bartek jest właściciel Centrum Zdrowej Diety we Wrocławiu (szczerze polecamy ;-) ) , a każdą wolną chwilę poza nartami poświęca choćby wspinaczce sportowej.

Dominika Krekora

 

Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego oraz "turysta" Prywatnie miłośniczka wielu form aktywności ruchowej. Zimą, instruktor narciarstwa. Latem, instruktor sportu o nazwie baseball. Praca z ludźmi, to coś co kocham. Zarażamy się wzajemnie pozytywną energią. Specjalista od dzieci oraz „trudnych przypadków”. Gdy tylko znajdzie się wolna chwila, to biega lub chodzi po lasach i górach.

 

Ada Mójta

Wulkan pozytywnej energii. Wszyscy chcą być w grupie Ady bo zawsze tylko chwali kursantów ;-). Uwielbiana przez dzieci i dorosłych. Podczas zajęć z nią nigdy nie ma nudy - zawsze się coś dzieje. Poza nartami gra w z drużynie Mistrzyń Polski Futsalu, zawsze silnie związana ze sportem. W narciarstwie lubi duże prędkości. Ponadto świetnie gotuje. Na co dzień prowadzi restaurację w Poznaniu o nazwie "Zdolni" (polecamy i zapraszamy oczywiście ;-) )

Wojtek Jaśkiewicz

 

Były zawodnik. Jak sam mówi: " na nartach jeździ odkąd pamieta ". Wojtek, inaczej zwany Jaśkiem , początkowo jeździł sportowo w klubie Czarna Góra, ale od jakiegoś czasu wciągneła go bardziej kreatywna odmiana narciarstwa - freestyle. Po sezonie narciarskim jeździ na deskorolce i pływa na kitesurfing'u. Dorosłych Wojtek wciąga w treningi na tyczkach i na szkolenia w snowparku. Najmłodsi Skimaniacy natomiast Jaśka wprost uwielbiają (pewnie doswiadczenie z 5-tką rodzeństwa ma tu niebagatelne znaczenie...). Świadczy o tym fakt, że na każdym z wyjazdów ma grono swoich małych wielbicieli.

 

Michał Leniart

 

Jego oczkiem w głowie jest teraz mała córeczka, a tak poza tym to oczywiście trekking i wspinaczka wysokogórska. Pasjonat narciarstwa pozatrasowego, ski-alpinizmu, oraz wypraw ski-tourowych. Podczas swych szkoeleń na stoku stara się, aby w przyjaznej, luźnej i bezstresowej atmosferze, każdy skorzystał z nich jak najwięcej. Dynamiczność, pomysłowość, różnorodność - to tylko niektóre cechy chcarakterystyczne dla szkoleń narciarskich prowadzonych przez Michała.

 

Paweł Puzoń

 

Uwielbia góry, jego dwie wielkie pasje to rowery górskie w wydaniu extremalnym - czyli downhill, oraz narciarstwo pozatrasowe (tu również w wydaniu extremalnym). Instruktor narciarstwa zjazdowego oraz Ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). Niezwykle pogodna i uśmeichnięta postać, co niewątpliwie przekłada się na atmosferę podczas szkoleniowej jazdy grupowej. Jeżdżąc z Pawłem od razu można wyczuć jego miłość do tego co robi, oddanie i pełne zaangażowanie. Pomysłów na każdego, kto potrzebuje korekty, doszlifowania swych umiejętności jak i również nauki od zupełnego początku, ma niezliczoną ilość.

 

Maciek Brożek

 

Pogodny duch na naszych wyjazdach, który wraz z Wojtkiem ("Jaśkiem") wplata sporo szaleństwa w naukę narciarstwa. Posiada swój niepowtarzalny styl - który uwielbiają szczególnie najmłodsi adepci narciarstwa. Dla nich, choć nie tylko, Maciek jest guru "nowoczesnego narciarstwa" czyli poprostu zabaw w snowparkach ;-) Niemniej Maciek świetnie uczy również klasycznych technik narciarskich, a prowadzone przez niego szkolenia są zarówno efektywne, jak i niezwykle interesujace. Jednym słowem, przy Maćku nie ma mowy o nudzie...;-)

 

Bartek Cygan

 

Zawodnik, który kilka ładnych lat trenował w klubie narciarskim. Na nartach jeździ od małego. Instruktor narciarstwa i zapalony narciarz. Jego ogromnymi atutami jest niezwykła cierpliwość, wyjątkowe, elastyczne podejście zarówno do dorosłych, jak i dzieci, także tych najmłodszych, duże umiejętnośći jazdy na tyczkach i do jazdy sportowej.

 

Kuba Morajda

 

Kuba - postać szalona, pełna energii i pozytywnie zakręcona. Zawsze uśmiechnięty i czekajacy na świeży opad śniegu - szczególnie lubi te ogromne płatki, wielkości dłoni padające np. we włoskiej Aprice. Kubę uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli, a Kuba oczywiście odwzajemnia to w 100% i mając głowę pełną najdziwniejszych pomysłów. Jednym słowem na zajeciach u Kuby niesposób się nudzić, zaś narciarstwo przybiera przy nim zupełnie innego wymiaru.