Transport w Alpy

 

Łączenie kierowców z pasażerami w samochodach osobowych/busach


     Od wielu sezonów z powodzeniem łączymy w autach osoby jeżdżące z nami na wyjazdy. Wystarczy zgłosić się do nas i powiedzieć czy posiada się auto, którym można jechać. Jeżeli tak to określa się liczbę osób, którą jest się w stanie zabrać i skąd (określane jest miejsce wyjazdu auta i ewentualnie zakładana trasa przejazdu).

     W innym przypadku są osoby nie mogące wsiąść lub nie posiadające swojego auta. Osoby takie zgłaszają nam fakt poszukiwania transportu na miejsce pobytu, a my staramy się połączyć ich z jadącymi na dany wyjazd, do danego ośrodka kierowcami samochodów posiadającymi wolne miejsca i startującymi z miejsca najbliższego (np. zamieszkania) dla potencjalnych pasażerów (lub przez takie miejsce przejeżdżających).

      Koszty przejazdu ustalany jest zawsze przez kierowcę danego auta i uczestnicy już we własnym gronie rozwiązują tę kwestię. Zwykle jednak jest to porostu składka na paliwo i opłaty związane z przejazdem (czasami też doliczana jest nieduża amortyzacja auta kierowcy), ale jest to zwykle tak czy owak najkorzystniejsza dla wszystkich opcja transportu i chyba jedna z najwygodniejszych oraz najtańszych. Z naszego doświadczenia koszt takiego przejazdu kształtuje się zwykle w przedziale od 270zł do 450zł w obie strony (w zależności od destynacji, rodzaju samochodu i jego spalania, zużycia oraz ilości jadących nim osób).

      Jest to zwykle najlepsza pod względem kosztowym opcja transportu, a przy tym dość wygodna. W samochodach często jedzie więcej niż jeden kierowca i dzięki temu istnieje możliwość zmiany za kierownicą i tym samym sposobność odpoczynku wśród pozostałych kierujących. Dodatkowo niewątpliwym atutem wyboru takiego sposobu dojazdu są aspekty integracyjne wśród uczestników, możliwość poznania jeszcze przed dojazdem na miejsce :)

 

Autokarem lub busem


       W wybranych terminach oferujemy również przejazd autokarem lub busem. Przejazdy te organizujemy zwykle w czasie ferii zimowych, ale zawsze gdy tylko zbierze się odpowiednia ilość chętnych osób, istnieje możliwość zorganizowania takiego przejazdu również w innych terminach.

Koszt maksymalny przejazdu wynosi 490zł (i na taki trzeba się ewentualnie przygotować), jednak gdy w danym terminie jedziemy większym autokarem niż 50 - osobowy, wówczas może on ulec zmniejszeniu nawet do 350zł w obie strony!

Transport autokarem lub busem będzie możliwy do zorganizowania w okresie ferii zimowych od stycznia do końca lutego. SZczegóły na zapytanie.

 Wyjazdy najczęściej są realizowane z : Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa, Katowice

Daty poszczególnych wyjazdów opiewają najczęsciej na czas od soboty do soboty. Wyjazd autokarów/busów z Polski jest zawsze w piątek dnia poprzedzającego dzień wyjazdu. Przyjazd do Polski następuje zaś w niedzielę.


Limity bagażu

  • 1 torba podróżna lub plecak do 20 kg (nie walizka lotnicza) + 1 sztuka bagażu podręcznego do 5 kg
  • 1 para nart wraz z kijkami lub 1 deska snowboardowa
  • 1 para butów narciarskich/snowboardowych

 

Samolotem w Alpy


Do niektórych regionów narciarskich można dostać się także samolotem - szczególnie dobrym pomysłem jest lot na lotnisko w Bergamo i stamtąd transfer z lotniska do ośrodka Aprica lub Livigno.

 

Loty w soboty do Bergamo  są oferowane z następujących lotnisk w Polsce (tanie linie lotnicze):

 

Wizzair:

  • Poznań -Bergamo (od 380 zł w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)
  • Katowice - Bergamo (od 420 w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)
  • Warszawa (Chopin) - Bergamo (od 670 zł w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)

 

Ryanair:

  • Kraków - Bergamo (od 282 zł w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)

 

Natomiast w piątki dolecimy do Bergamo z następujących lotnisk:

 

Ryanair:

  • Warszawa (Modlin) - Bergamo (od 215 zł w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)
  • Wrocław - Bergamo (od 175 zł w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)

 

Wizzair:

  • Gdańsk - Bergamo (od 340 zł w dwie strony + opłaty za bagaż  - stan na sierpień 2015)

 

     Ceny lotów liniami lotniczymi Ryanair lub Wizzair kształtują się nawet poniżej 200 zł w obie strony  w styczniu (stan na sierpień 2015) za osobę dorosłą (plus bagaż i ewentualny sprzęt narciarski - choć tu warto rozważyć opcję wypożyczenia go na miejscu). Do tego należy doliczyć jeszcze transfer do ośrodka Aprica lub Livigno (w obie strony można dojechać już nawet za około 160zł przy większej liczbie podróżujących).

Link do strony oferującej transfery z lotniska Bergamo do Aprici i Livigno: http://ski-airport-transfers.com/transfer/reservation/transfer-Bergamo-Airport-to-Aprica

     Zapewniamy pomoc przy kojarzeniu osób korzystających z transportu lotniczego, w poszczególnych terminach celem  umożliwienia im wykupienia wspólnego (przez co znacznie tańszego) transferu z lotniska w Bergamo. Niemniej transport i transfer jest finalnie nabywany przez samych zainteresowanych bezpośrednio u przewoźników.